Iluma följer med dig genom dagen, från en middag som flyttar ut på balkongen till stilla morgnar vid fönstret. Alltid nära och redo, skapad för ett modernt liv i rörelse. En portabel bordslampa med ett mjukt uttryck och stark funktion, med upp- och nedåtriktat ljus som följer din dygnsrytm och lyser upp de ögonblick som betyder mest.
Lampan har en trestegsdimmer för justering av ljusstyrka 20%, 60% eller 100%.
Enkel laddning med medföljande USB-C sladd. Laddningstid: 7 timmar från tomt till full batterinivå. Drifttid: upp till 48 timmars ljus och 12 timmar på full effekt.
Färgtemperaturen är 2700K och ljusflöden 60 lumen.
Tillverkad av anodiserad aluminium som ger en slitstark och hållbar ytfinish med en exklusiv känsla. Iluma är mer än bara ljus – det är känsla, atmosfär och en del av ditt sätt att leva.
Designad av Thomas Fearis, Zenisk Design.
Integrerad LED-modul som är utbytbar.
Diameter 12,2 cm
Höjd 22,1 cm
| Vikt | 1,13 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 12,2 × 12,2 × 22,1 cm |
| Varumärke | Herstal |
| Produktkod | HB131100120686 |
| EAN | 7391534303341 |
| Produkttyp | Ladattava valaisin |
| Användningsområde | Sisätila |
| Färg 1 | Vihreä |
| Material 1 | Metalli |
| Sockel | Kiinteä LED |
| Effekt (W) | 3 |
| Antal lampor | 1 |
| Ljuskälla ingår | Kyllä |
| Anslutningskabelns färg | Musta |
| Sladdlängd (cm) | 150 |
| Anslutningskabelns material | Muovi |
| IP-klass | IP20 |
| Skyddningsklass | 3 |
| Dimbar | 3-Step |
| Färgtemperatur (K) | 2700 |
| Ljusflöde (lm) | 60 |
| Färgåtergivning (Ra) | 92 |
| Spridningsvinkel | 60 |
| Energiklass | G |
| Ursprungsland | Kiina |
| Spänning | 12V |
| Bruttopaino | 1,39 |
| Pakkauksen leveys (mm) | 150 |
| Pakkauksen syvyys (mm) | 150 |
| Pakkauksen korkeus (mm) | 210 |
140,95 € (MOMS 25.5%)
(Prislista: Noor-shop RRP)
Kan beställas (5-14 dgr)
140,95 € (MOMS 25.5%)
(Prislista: Noor-shop RRP)
140,95 € (MOMS 25.5%)
(Prislista: Noor-shop RRP)
140,95 € (MOMS 25.5%)
(Prislista: Noor-shop RRP)
140,95 € (MOMS 25.5%)
(Prislista: Noor-shop RRP)
Haluamme varmistaa, että verkkosivustomme tarjoaa sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen. Käytämme evästeitä kerätäksemme anonyymiä tietoa sivuston käytöstä. Nämä tiedot auttavat meitä ymmärtämään, miten voimme parantaa palveluamme ja räätälöidä sisältöä juuri sinulle. Arvostamme yksityisyyttäsi ja kerromme avoimesti siitä, miten käytämme evästeitä. Voit tutustua evästekäytäntöihimme klikkaamalla evästekäytännöt -linkkiä. Klikkaamalla "Hyväksyn" saat sivuston kaikki toiminnot käyttöösi ja hyväksyt evästeiden käytön. Kiitos, kun luotat meihin paremman käyttökokemuksen luomisessa!