Diablo-pendeln är en del av en exklusiv lampfamilj som även omfattar golv-, bord- och vägglampor i olika färger. De mjuka, skulpturala skärmarna ramar in ljuset på ett vackert sätt och skapar en varm och inbjudande atmosfär samtidigt som de framhäver lampans noggrant utvalda material. Perfekt för att ge stil och extra ljus över matbordet, denna dekorativa pendel tillför en modern touch i vilket rum som helst.
Designer: Joakim Fihn.
Sladdlängd 2,8 m. Fast installation, kopplingsplint. Takplugg ingår ej.
E27, max 75W. Ljuskälla ingår ej.
Diameter 50 cm
Höjd 19,8 cm
Takkopp: diameter 10,5 cm och höjd 2,8 cm
Tillverkad i Varberg, Sverige.
| Vikt | 2,8 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 50 × 50 × 19,8 cm |
| Varumärke | Belid |
| Produktkod | BE-1166525 |
| EAN | 7391534016661 |
| Produkttyp | Riippuvalaisin |
| Användningsområde | Sisätila |
| Färg 1 | Vihreä |
| Färg 2 | Valkoinen |
| Material 1 | Metalli |
| Sockel | E27 |
| Effekt (W) | Max 75 |
| Antal lampor | 1 |
| Ljuskälla ingår | Ei |
| Anslutningskabelns färg | Valkoinen |
| Sladdlängd (cm) | 280 |
| Anslutningskabelns material | Tekstiili |
| IP-klass | IP20 |
| Skyddningsklass | 2 |
| Dimbar | Kyllä |
| Installationsmetod | Kiinteä asennus |
| Koppling | Sokeripala |
| Ursprungsland | Ruotsi |
| Spänning | 230V |
| Bruttopaino | 5,6 |
| Pakkauksen leveys (mm) | 370 |
| Pakkauksen syvyys (mm) | 700 |
| Pakkauksen korkeus (mm) | 630 |
427,70 € (MOMS 25.5%)
Kan beställas (5-14 dgr)
Haluamme varmistaa, että verkkosivustomme tarjoaa sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen. Käytämme evästeitä kerätäksemme anonyymiä tietoa sivuston käytöstä. Nämä tiedot auttavat meitä ymmärtämään, miten voimme parantaa palveluamme ja räätälöidä sisältöä juuri sinulle. Arvostamme yksityisyyttäsi ja kerromme avoimesti siitä, miten käytämme evästeitä. Voit tutustua evästekäytäntöihimme klikkaamalla evästekäytännöt -linkkiä. Klikkaamalla "Hyväksyn" saat sivuston kaikki toiminnot käyttöösi ja hyväksyt evästeiden käytön. Kiitos, kun luotat meihin paremman käyttökokemuksen luomisessa!